Additional information
| Weight | N/A |
|---|---|
| Model number: No selection | JH0105G-GMT |
| Movement: No selection | NH34 |
| Movement Description: No selection | Self-winding (Automatic) |
| Case diameter: No selection | 46 mm |
| Case Thickness: No selection | 13.6 mm |
| Case material: No selection | 316L Stainless Steel |
| Lug to Lug: No selection | 52.5 mm |
| Dial window material type: No selection | Sapphire Crystal Glass, AR-Coating |
| Calendar type: No selection | Date |
| Waterproofness: No selection | 10 bar (100 m) |
| Luminous: No selection | C3 Green Luminous, Dark Orange Luminous |
| Dial color: No selection | Black, Brown, Green, Purple |
| Band width: No selection | 22 mm |
| Band Material: No selection | Leather |
| Band length: No selection | Standard (15.5 – 19.5 cm) |
| Weight: No selection | 125 g |


Reviews
There are no reviews yet.