Additional information
| Weight | N/A |
|---|---|
| Model number: No selection | SN0111-G-B |
| Movement: No selection | NH35 |
| Movement Description: No selection | Self-winding (Automatic) |
| Case diameter: No selection | 40 mm |
| Case Thickness: No selection | 13.2 mm |
| Lug to Lug: No selection | 47.5 mm |
| Case material: No selection | 316L Stainless Steel |
| Bezel: No selection | Ceramic, Unidirectional (120 clicks) |
| Dial window material type: No selection | Sapphire Crystal Glass, AR-Coating |
| Waterproofness: No selection | 30 bar (300m) |
| Luminous: No selection | BGW9 Blue Luminous |
| Dial color: No selection | Black, Blue |
| Band width: No selection | 20 mm |
| Band Material: No selection | Stainless Steel |
| Band length: No selection | 195 mm |
| Weight: No selection | 155 g |



Hoste michel –
Bonjour
Complètement satisfait de mon achat
Plus belle en vrai que sur photo
Verified purchase. Find out more
francmarani –
Ottimo!
Orologio molto bello, spedizione perfetta nei tempi previsti!
Complimenti!
Verified purchase. Find out more
Marijan polić –
Perfect
Verified purchase. Find out more