Additional information
| Weight | N/A |
|---|---|
| Model number: No selection | SN0125-T |
| Movement: No selection | NH35 |
| Movement Description: No selection | Self-winding (Automatic) |
| Case diameter: No selection | 42 mm |
| Case Thickness: No selection | 13.4 mm |
| Lug to Lug: No selection | 51.8 mm |
| Case material: No selection | Grade 2 Titanium |
| Bezel: No selection | Bronze |
| Dial window material type: No selection | Sapphire Crystal Glass, AR-Coating |
| Waterproofness: No selection | 20 bar (200 m) |
| Luminous: No selection | C3 Green Luminous |
| Dial color: No selection | Black |
| Band width: No selection | 22 mm |
| Band Material: No selection | Leather |
| Band length: No selection | 205 mm |
| Weight: No selection | 111.5 g |


Reviews
There are no reviews yet.